Szybkie wsparcie: 511 280 732 lub [email protected]
Dominik Krawiec ✅ Ekspert SEO & WordPress

Administracja stroną internetową – na czym polega?

W ramach administracji nad stroną internetową oferujemy szereg działań, które wspólnie składają się na kompleksowe wsparcie przy pracach nad witryną. Prowadzenie strony firmowej lub sklepu internetowego wymaga często wiele wysiłku. Możesz skorzystać z tzw. outsourcingu, czyli powierzeniu opieki nad serwisem innym specjalistom. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z tej formy współpracy.

Po co tracisz czas?

Ciągłe wprowadzanie poprawek na swojej stronie to uciążliwe zajęcie.
Z pewnością masz ważniejsze sprawy na głowie.
Zadbam o Twojego WordPressa.

... jeśli koniecznie chcesz zrobić to samodzielnie

Wykonaj poniższe kroki.

Czym zajmuje się administrator strony www?

Administrator stron internetowych zajmuje się szeroko pojętym wsparciem i opieką nad witryną klienta. Do jego obowiązków należy wdrażanie zmian, takich jak aktualizacja treści, dodawanie nowych funkcjonalności, usprawnienia, czy nawet kompletna przebudowa strony.

Taki specjalista w swojej pracy dodaje także produkty, landing pages, wpisy blogowe, czy opisy i teksty ofertowe. Ponadto, oferuje stały nadzór, fachowe doradztwo, współpracę z agencjami marketingowymi, oraz zapewnia bezpieczeństwo danych. Jego celem jest wspieranie rozwoju biznesu klienta w Internecie, zwiększając sprzedaż i efektywność strony.

Wyobraź sobie osobę, której możesz powierzyć wszelkie sprawy związane z Twoją stroną www – od kontaktu z pomocą techniczną w hostingu, przez zabezpieczenie i aktualizację wtyczek, aż po pozycjonowanie i zdobywanie ruchu z wyszukiwarki. Zakres takich usług jest naprawdę szeroki i zależy od konkretnych potrzeb klientów.

Obsługa strony w rękach fachowców pozwoli Ci skupić się na prowadzeniu własnego biznesu. Zyskasz tym samym zaufanego doradcę, który zawsze szybko odpowie na Twój mail lub telefon.

Ile kosztuje administracja strony internetowej?

Koszt administracji strony internetowej zaczyna się od 249 zł miesięcznie plus VAT. W tej cenie oferowane jest wsparcie techniczne, kopia zapasowa, aktualizacja systemu, wtyczek i motywów, oraz godzina pracy specjalisty na dodatkowe działania.

Istnieje też opcja kompleksowej opieki nad stroną za 449 zł miesięcznie plus VAT, która obejmuje regularne większe działania na stronie, monitoring 24/7, indywidualny raport z działań, test szybkości strony, analizę zabezpieczeń oraz do 3 godzin pracy specjalisty na dodatkowe działania. Więcej informacji znajdziesz w naszym cenniku opieki nad stroną internetową.

Kolejne, wyższe pakiety ustalane są indywidualnie z klientem. Cena zależy wówczas od konkretnych prac, których wymaga strona internetowa. Podstawowe pakiety pozwalają jednak na kompleksowe i regularne wsparcie przy opiece nad witryną.

Jak wybrać odpowiedniego administratora strony internetowej?

Wybierając odpowiedniego specjalistę do strony internetowej, należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie, zwłaszcza w obszarach, które są kluczowe dla Twojej witryny. Dla stron opartych na WordPressie/WooCommerce warto wybrać kogoś, kto ma doświadczenie w pracy z tymi systemami, zna ich strukturę i potrafi efektywnie wprowadzać zmiany.

Ważne jest również, aby administrator miał doświadczenie w testowaniu wtyczek i motywów oraz w obszarach analityki, marketingu i pozycjonowania stron. Idealny administrator powinien być traktowany jak partner w biznesie, zawsze gotowy do wsparcia w razie potrzeby.

Doświadczony specjalista zdecyduje choćby, jak często należy tworzyć kopie zapasowe strony internetowej, czy też skonfiguruje narzędzia analityczne pod potrzeby biznesu klienta. Doradzi, często bezpłatnie, w szybkich kwestiach, ale też przedstawi jasny i konkretny cennik podczas omawiania większych zmian na stronie.

Czy potrzebujesz usługi administracji dla strony internetowej?

Jeśli dotychczas wszystko na stronie robiliście samodzielnie – prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę, jak wiele czasu często wymaga wprowadzenie niezbędnych poprawek, czy też nowych treści i produktów.

Możesz też należeć do nieszczęśników, których strona firmowa została zaatakowana przez złośliwe oprogramowanie. W obu przypadkach możesz zaoszczędzić, regularnie dbając o zabezpieczenia i zlecając prace w serwisie innej, doświadczonej firmie. Ty lub inni Twoi pracownicy powinny skupić się na sprzedaży lub wykonywaniu usług, które oferujesz.

Oto 10 innych zalet stałej administracji strony:

 1. Ochrona przed atakami hakerów poprzez regularne aktualizacje i zabezpieczenia.
 2. Błyskawiczne przywracanie strony dzięki aktualnym kopiom zapasowym.
 3. Ulepszona wydajność strony poprzez ciągłe monitorowanie i optymalizację.
 4. Ciągłe udoskonalanie strony przez dodawanie nowych funkcji i aktualizacje.
 5. Profesjonalne zarządzanie aktualizacjami, minimalizujące ryzyko błędów.
 6. Efektywna obsługa klienta, zapewniająca szybką pomoc w przypadku problemów.
 7. Poprawa widoczności strony w wyszukiwarkach dzięki optymalizacji SEO.
 8. Zaawansowana analiza i monitorowanie bezpieczeństwa strony.
 9. Dostęp do fachowego doradztwa i wsparcia technicznego.
 10. Poprawa ogólnej jakości i doświadczenia użytkownika na stronie.

Zlecenie administracji strony zapewnia nie tylko spokój, ale też pozwoli rozwinąć sprzedaż w sieci. W każdym przypadku, gdy Twoja witryna nie działa (np. z powodu ataku wirusa) lub też ładuje się zbyt wolno – tracisz zaufanie i potencjalnych klientów.

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy prowadzisz stronę www w nieodpowiedni sposób – przez proste błędy możesz tracić dobre pozycje w wyszukiwarce Google. Innym przykładem jest źle zoptymalizowany formularz kontaktowy – często bywa, że użytkownik jest zdecydowany na kontakt, ale ostatecznie rezygnuje przez problemy z wysłaniem wiadomości.

W tych i wielu innych przypadkach wsparcie podczas administracji stroną jest nieocenione dla dalszego skalowania biznesu w Internecie.

Zadbam o Twoją stronę internetową

Wypełnij poniższy formularz - odezwę się do Ciebie, by porozmawiać o Twojej stronie internetowej.  Wysyłając wiadomość, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu przygotowania oferty.
  🔒 Twoje dane są bezpieczne.

  Copyright 2024 WooCado - Opieka nad stroną Polityka prywatności