Szybkie wsparcie: 511 280 732 lub czesc@woocado.pl
Dominik Krawiec ✅ Ekspert SEO & WordPress

Jak dodać widget Facebooka na stronę WordPress?

Połączenie własnej strony internetowej WordPress z Facebookiem to dla wielu osób istotny element promocji. Zaletami takiego rozwiązania jest łatwość nawiązania kontaktu z użytkownikiem, czy też budowanie zaufania, gdy posiadamy dużą społeczność fanów. W tym poradniku przedstawię krok po kroku w jaki sposób możesz dodać widgety, przyciski, czy czat Messengera na swoją witrynę.

Wybierz, co Cię interesuje:

 1. Jak dodać okienko Facebooka na stronę?
 2. Jak dodać przycisk udostępniania na Facebooku?
 3. Jak dodać chat Facebooka na stronę internetową?

Jak dodać okienko Facebooka na stronę WordPress?

Widget Facebooka możesz wygenerować bezpośrednio pod linkiem https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin. Wstawiając okienko na swoją stronę, pozwolisz użytkownikom lajkować lub udostępniać swój fanpage bez przechodzenia na FB.  Nie potrzebujesz tutaj instalować nowej wtyczki – wystarczy, że skopiujesz kod, który wygenerujesz w linku powyżej.

Krok 1:  Uzupełnij wymagane pola przy konfiguracji widgetu

facebook widget wordpress

Wypełnienie wszystkich wymaganych pól nie powinno zabrać Ci więcej niż 10 minut. Potrzebny będzie między innymi adres prowadzący to strony Twojej firmy na Facebooku. Oto pozostałe opcje, które należy ustawić: 

Masz do wyboru:

 1. timeline – wyświetli najnowsze posty z osi czasu Twojej strony na Facebooku.
 2. events – osoby odwiedzające mogą śledzić wydarzenia na Twojej stronie i subskrybować wydarzenia bezpośrednio z pluginu.
 3. messages – użytkownicy mogą wysyłać wiadomości bezpośrednio do Twojej strony z ich strony internetowej. Aby korzystać z tej funkcji, muszą być zalogowani.

Wpisz pojedyncze lub wszystkie nazwy zakładek. Ostatecznie będzie to wyglądać jak poniżej:

okienko facebooka na stronie przykład

Jeśli udało Ci się uzupełnić wszystkie pola, możesz przejść do nasępnego etapu, czyli wstawienia widgetu Facebooka na swojej stronie opartej o WordPress.

Krok 2: Skopiuj kod i wklej w panelu WordPressa

Klikając w przycisk “Get Code”, wyświetli się pop-up z kodem do skopiowania. Masz tutaj dwie opcje – kod Javascript lub iFrame. Oba rodzaje wstawisz w ten sam sposób.

kod widgetu facebooka

Przejdź do kokpitu WordPressa i wybierz miejsce, w którym chcesz umieścić widget Facebooka. Jeśli ma to być np. stopka, przejdź do zakładki Wygląd -> Widgety.

W sekcji odpowiadającej za widgety w stopce (każdy szablon może mieć to inaczej nazwane), dodaj nowy blok o nazwie Własny HTML:

okienko fb na stronie wordpress

Wklej skopiowany kod w oknie, które następnie zobaczysz. Po zapisaniu zmian, odśwież swoją stronę i sprawdź, czy widget Facebooka wyświetla się w odpowiednim miejscu. 

Jeśli chcesz wstawić kod Facebooka bezpośrednio w szablonie, sprawdź jak edytować kod źródłowy motywów na WordPress.

Jak dodać na stronie przycisk udostępniania na Facebooku?

W przypadku dodawania przycisków udostępniania (share buttons) na swojej stronie opartej o WordPress, warto skorzystać z wtyczki, która umożliwi Ci wybór różnych social mediów. Nie warto instalować pluginów dla każdego serwisu osobno – Facebooka, Linkedina, czy Pinteresta. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z czegoś, co pozwoli zdefiniować jakie ikony chcemy wyświetlić.

Takim pluginem jest np. AddToAny Share Buttons, który jest niezwykle łatwy w konfiguracji, a co najważniejsze – przyciski możesz umieszczać w samym edytorze blokowym. 

Ważne: Pamiętaj, że przed instalacją wtyczek w WordPressie, zawsze warto wykonać kopię zapasową swojej strony.

przycisk social media wordpress

W ustawieniach wtyczki wybierz odpowiednie ikony social mediów przez kliknięcie w Add/Remove Services. 

Określ, gdzie chcesz dodać swoje przyciski do udostępniania w mediach społecznościowych. Możesz je wyświetlać na górze wszystkich postów lub na samym dole. 

Jeśli chcesz, by przyciski były “przyklejone do ekranu” po lewej lub prawej stronie, przejdź do zakładki Floating. 

Jak dodać chat Facebooka na stronę internetową WordPress?

Aby zainstalować i skonfigurować wtyczkę czatu Facebooka na swojej stronie, wykonaj poniższe proste kroki. Pamiętaj, że musisz być zalogowany na FB i mieć prawa administratora do swojej strony.

 1. Zaloguj się na Facebooku – upewnij się, że jesteś zalogowany na swoim koncie Facebook w przeglądarce i że masz prawa administratora do strony, której dotyczy instalacja.
 2. Otwórz panel administracyjny WordPress – przejdź na główną stronę swojej witryny, a następnie do panelu administracyjnego (/wp-admin).
 3. Przejdź do zakładki Wtyczki.
 4. Dodaj nową wtyczkę – kliknij przycisk „Add New” (Dodaj nowe), aby rozpocząć dodawanie nowej wtyczki.
 5. W polu wyszukiwania wpisz Facebook Chat Plugin, aby znaleźć odpowiednią wtyczkę.
 6. Znajdź wtyczkę Facebook Chat w wynikach i zainstaluj ją, a następnie aktywuj.

Teraz klienci mogą łatwo wysyłać Ci wiadomości bezpośrednio z Twojej witryny. Zwróć uwagę, czy wtyczka działa prawidłowo – odśwież stronę i wyślij testową wiadomość. 

Zadbamy o Twoją stronę internetową

Wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista odezwie się do Ciebie, by porozmawiać o Twojej stronie internetowej.  Wysyłając wiadomość, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu przygotowania oferty.
  🔒 Twoje dane są bezpieczne.

  Copyright 2024 WooCado - Opieka nad stroną Polityka prywatności